מה הילד שלי צריך כדי להיות מבוגר מאושר?

עודכן ב: 28 אוק 2019=============================== הבסיס להיות הילדים שלנו מאושרים כמבוגרים מתחיל ביסודות האושר כבר כילדים, וזו גם זו הסיבה שחשוב להקנות הרגלים ולפתח מיומנויות לאושר כבר מהגיל הרך.


אנחנו יכולים להתחיל ולשים לב למצב כיום (כמובן בהתאם לגילו של הילד שלנו):


1. האם רוב הזמן הוא במצב רוח טוב? האם כשלוקחים אותו מהמסגרת הלימודית בסוף היום נראה שטוב לו? האם הוא מחייך וצוחק הרבה? ובמידה וזה ילד גדול יותר – מה הוא אומר? האם טוב לו? האם הציפיות שלו ומה שקורה בפועל דומים? האם הוא מרוצה מחייו?


2. האם בעיניו יש לו יותר חוויות טובות או חוויות רעות? כיצד הוא מתנהג כשהוא מקבל או לא מקבל מה שהוא רוצה? כיצד הוא חווה את המציאות? את האירועים שקורים לו? כיצד הוא מפרש אותם?


3. עד כמה הילד שלי מזהה בעצמו את הדברים שחשובים לו או פחות חשובים לו? האם הוא יודע על מה לשים דגש ומה שולי עבורו? איך הוא מתמודד עם דברים שלא מצליחים לו? האם הוא עושה את ההבחנה?


חשוב לאבחן ולשפר את כל המרכיבים האלו על מנת לתת לו בסיס יציב כדי שיוכל לפתח את כושר האושר שלו כדי שיהיה מאושר גם בבגרותו.

בנוסף, חשוב לי לומר, למרות שאולי חלק מהדברים האלו נראים מובנים מאליהם לפעמים, רוב ההורים והילדים לא נולדו עם המיומנויות האלה.

רובנו לא למדנו לפתח את כושר האושר שלנו בצורה כזו ששמה דגש על מיומנויות כאלה, וחבל.

בעולם כבר קמו בתי ספר שמלמדים אושר ומחנכים אושר (אך עדיין לא בישראל לצערי...)


אבל - הבשורה המשמחת היא שיש כלים על מנת לפתח ולהגדיל כל מרכיב, כך שנוכל לפתח את המיומנויות הללו ולאפשר לילדים שלנו לגדול בצורה שיידעו כיצד לפתח את כושר האושר שלהם ויהיו מבוגרים מאושרים.


לדוגמא:

על מרכיב המשמעות נוכל לעבוד כשנחדד לעצמנו ולילדים שלנו מה חשוב עבורנו יותר או פחות, ולהתרכז בהם. כמובן שזה צריך להיות מותאם בצורה הנכונה ביותר לילד שלכם.


שיטת כושר האושר משתמשת בכלים שונים ומגוונים על מנת להעלות כל מרכיב של האושר, על מנת לפתח את כושר האושר של הילדים על מנת שילמדו כיצד להיות מאושרים גם כמבוגרים.

לפרטים על שיטת כושר האושר ולספר "מילד מאושר למבוגר מאושר"

© 2020 by Keren Itay Levy

כל הזכויות שמורות, אין להעתיק או לשכפל   טקסטים ותמונות מאתר זה