על אור ואיך להגיע לאושר

*כל אחד הוא אור קטן...* 😀

בעיניי, התפקיד המרכזי שלנו ההורים הוא לגדל ילד שיהיה מאושר גם כילד וגם כמבוגר, ע"י כך שנלמד אותו לפתח את כושר האושר שלו. אני מאמינה שהאושר של הילד שלנו חשוב, אך אפילו יותר משמעותי זה גם לדאוג שיהיה מאושר בבגרותו (וזה אפשרי בהחלט!) אפשר לפתח את כושר האושר של כל אחד על ידי עבודה על שלושת מרכיבי האושר (לפי מחקרים רבים), אבל - על מנת לעשות את זה, עלינו לשים לב תמיד לילד שעומד מולנו. עלינו להסתכל על האור "הקטן" שלנו (שהוא ממש לא קטן כמובן!).

מה זה דורש מאיתנו? זה דורש פיתוח של היכולות שלנו ההורים להקשיב לילד שלנו ולהבין אותו. זה דורש מאיתנו להסתכל עליו בדיוק כמו שהוא, מהעיניים שלו עצמו ולא מהעיניים עם הציפיות שלנו והמשאלות שלנו. זה דורש מאיתנו לפתח אצלנו סקרנות לילד שלנו, לחקור אותו, להכיר אותו, להסתכל עליו בעיניים "נקיות". להסתכל על המזג שלו, על מה הוא אוהב, במה הוא טוב, במה הוא פחות טוב, מה הנטיות שלו.

החשיבות להכיר את הילד שלנו כך היא עצומה: כשננקה את המשאלות, הציפיות, הרצונות עבורו - נוכל להיות שם בשבילו ולעזור לו במה שהוא ירצה עזרה. ואז נוכל לראות באמת מה הוא צריך? מה עושה לו טוב? במה הוא חזק? איזה צרכים צריך למלא לו? ועוד ועוד.

חג אורים שמח!

#כושר_האושר© 2020 by Keren Itay Levy

כל הזכויות שמורות, אין להעתיק או לשכפל   טקסטים ותמונות מאתר זה